IRATA

102674
Mezinárodně uznávané školení té nejlepší možné
kvalifikace pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou.

SINGING ROCK se jako jediný v ČR stal členem INDUSTRIAL ROPE ACCESS TRADE ASSOCIATION.

IRATA (Industrial Rope Access Trade Association) byla založena 102673ve Velké Británii koncem osmdesátých let minulého století za účelem zajištění bezpečného pracovního prostředí pro výškové pracovníky. Za čtvrt století se stala předním odborníkem v oblasti zajištění při výškových pracích a je v tomto sektoru jedinou globální asociací s mnoha členskými organizacemi po celém světě.

Naše kurzy IRATA dávají, ve spojení s našimi špičkově vybavenými certifikovanými POLYGONY, jedinečnou možnost získání nejlepší možné kvalifikace pro práci ve výškách a nad volnou hloubkou. Po úspěšném absolvování školení obdrží účastník certifikát IRATA, který má platnost po celém světě a některé subjekty v zahraničí jej vyžadují jako jediný možný pro vykonávání výškových prací.

Intenzivní pětidenní kurz je zakončen teoretickou a hlavně 102675praktickou zkouškou za dohledu nezávislého komisaře IRATA. Frekventanti si v tomto psychicky i fyzicky náročném týdnu
osvojí širokou škálu přístupových technik používaných při práci ve výškách. Jejich samostatné zvládnutí je vyžadováno k úspěšnému absolvování závěrečných zkoušek.

Kurz probíhá pod vedením zkušeného lektora IRATA, který individuálním přístupem reflektuje specifické potřeby účastníků. Z důvodu udržení standardů IRATA je kapacita kurzu omezena na osm frekventantů.Struktura vzdělávání IRATA dělí
školení do tří technických stupňů (levelů):

 • Level 1
  pracovník v lanovém přístupu ovládající určitou řadu přístupových technik
 • Level 2
  zkušený pracovník v lanovém přístupu, ovládající techniky Level 1 rozšířené o složitější dovednosti
  a záchrany zraněného v lanovém přístupu

 • Level 3
  odborník v lanovém přístupu, který je způsobilý dohlížet na pracovišti při projektech ve výškách a nad volnou hloubkou. Je schopný demonstrovat schopnosti a znalosti požadované v Level 1, 2 a 3. Má zkušenosti s příslušnými technikami a se související legislativou. Má komplexní znalosti pokročilých záchranářských technik.

Doplňující informace

 • s sebou na školení:  pevnou kotníkovou obuv, pracovní oděv, rukavice, ochranu zraku, svačinu, doporučujeme vlastní OOPP (není podmínkou; zapůjčení kompletní sady OOPP v ceně školení)

 • místo školení: POLYGON Poniklá, POLYGON Kladno 103577

 • počet účastníků: min. 5 účastníků pro uskutečnění
  termínu (jinak je školení přesunuto na další termín)

 • rozsah školení: každý stupeň (level) 42 hodin
  (6 dnů včetně zkoušky)
 • výstup: certifikát, osobní průkaz s fotkou, skripta
  (osvědčení obdrží úspěšný absolventi za 2-3 týdny po školení)

 • platnost certifikátu: platnost každého z certifikátů je 36 měsíců (3 roky)


Cena školení

 • 22 200,- Kč bez DPH (26 862,- Kč včetně DPH), nebo 870,- EUR bez DPH (1053,- EUR včetně DPH)

Přihláška, termíny


Fotogalerie ze školení IRATA