Singing Rock STEEL 15

115438Ve dnech 21. - 22. listopadu 2015 budou školící středisko pro práce ve výškách Singing Rock POLYGON Kladno a Lezecká stěna Kladno hostit již osmý ročník otevřeného Mistrovství ČR v průmyslovém lezení Sambar STEEL, letos prvně pod názvem Singing Rock STEEL.

Závody svou povahou nemají v České republice obdoby a patří k největším v Evropě. Mohou se v nich poměřit závodníci z řad profesionálů i zkušenějších amatérů. Profíci zde zúročí tvrdý trénink, výškoví pracovníci vytěží potřebné dovednosti z dennodenní praxe, speleologové mohou vycházet ze zkušeností získaných při výpravách do hlubin jeskyní a i když je již mezi závodníky z těchto řad velká konkurence, závod může vyhrát i šikovný a obratný amatér. Každoročně se na závod hlásí výškoví pracovníci, stromolezci, speleologové, hasiči, záchranáři, policisté, lidé z armády a lezci z řad amatérů, z České Republiky i zahraničí.

Video z předchozího ročníku


(video od Partychvil Documentary)

Úkolem každého účastníka bude splnění třech disciplín. Jednou z nich bude překonání záludností překážkové lanové dráhy plné přepínek, pomocí výstupových a slaňovacích pomůcek. Další dvě disciplíny jsou prozatím zahaleny tajemstvím.

Síly by měly vystačit i na druhý den závodu, neboť se bude konat také soutěž týmů. Tříčlenná družstva budou seznámena s jejich úkolem na místě a budou muset vypracovat plán jak tento úkol splnit a po té ho bezchybně zrealizovat.

Přijměte tedy pozvání na 8. ročník této neobvyklé akce, která má za cíl připravit široké skupině lidí využívajících průmyslovou techniku (hasičům, speleologům, výškovým pracovníkům apod.) možnost porovnání svých schopností a zkušeností, pro diváky pak zajímavou podívanou, nové zážitky a možnost netradičně stráveného víkendu.

Na setkání v Kladně se těší SAMBAR a SINGING ROCK!

Fotky z předchozího ročníku